Protokół Nr XVIII/2021 z obrad sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu Hajnowskiego w dniu 9 marca 2021 r.

  BR.0002.2.(18).2021

Protokół Nr XVIII/2021

z obrad sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu Hajnowskiego

w dniu 9 marca 2021 r.

w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury w Hajnówce (ul. T. Sołoniewicz)

(początek sesji - godz. 9:00, koniec - godz. 9:35)

Do punktu 1 – go:

Sesję otworzył i przewodniczył obradom Przewodniczący Rady Powiatu Hajnowskiego Eugeniusz Saczko.

Przewodniczący Rady Eugeniusz Saczko: Szanowni Państwo, otwieram XVIII sesję Rady Powiatu Hajnowskiego. Witam serdecznie Pana Starostę Andrzeja Skiepko. Witam Panią Wicestarostę Joannę Kojło. Witam serdecznie naczelników wydziałów Starostwa Powiatowego. Witam serdecznie Panią dyrektor Wiolettę Januszkiewicz, dyrektor I LO w Hajnówce. Witam wszystkich radnych.

 I za pośrednictwem telewizji witam mieszkańców. Nasze obrady oczywiście są transmitowane.

Na podstawie listy obecności stwierdzam, iż sesji uczestniczy 17 radnych (lista obecności zał. nr  …….).  Wszystkie uchwały dzisiaj podjęte będą prawomocne.

 Szanowni Państwo, na podstawie art. 15 ust. 7 ustawy z dnia 5 czerwca 98 roku o samorządzie powiatowym Zarząd Powiatu Hajnowskiego wnioskuje o zwołanie sesji nadzwyczajnej w terminie ustawowym. W związku z tym, na wniosek Zarządu Powiatu Hajnowskiego z dnia 4 marca tego roku, została zwołana sesja rady powiatu.

Do punktu 2-go:

Przewodniczący Rady Eugeniusz Saczko: Wszyscy Państwo otrzymaliście porządek obrad XVIII sesji Rady Powiatu. Porządek obrad dzisiejszej sesji przedstawia się następująco:

  1. Otwarcie XVIII sesji Rady Powiatu Hajnowskiego.
  2. Przedstawienie porządku obrad sesji.
  3. Powzięcie uchwały w sprawie:

3.1. wystąpienia do Ministra Obrony Narodowej z wnioskiem o zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Hajnówce.

4.Zamknięcie obrad XVIII sesji Rady Powiatu Hajnowskiego.

 Porządek obrad XVIII sesji Rady Powiatu został przyjęty bez uwag.

Do punktu 3-go:

3.1.

Przewodniczący Rady Eugeniusz Saczko przeszedł do projektu uchwały w sprawie wystąpienia do Ministra Obrony Narodowej z wnioskiem o zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Hajnówce. Bardzo proszę Pana Starostę Andrzeja Skiepko o przedstawienie proponowanej uchwały.

 Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko: Panowie Przewodniczący, Szanowni Radni. W imieniu Zarządu Powiatu Hajnowskiego wnioskowałem o zwołanie sesji nadzwyczajnej w terminie ustawowym. Zwołanie sesji nadzwyczajnej było podyktowane wnioskiem dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Hajnówce o podjęcie działań zmierzających do utworzenia oddziału przygotowania wojskowego w tej szkole. W tej sprawie pismo z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Hajnówce, podpisane przez Panią dyrektor, wpłynęło do Starostwa Powiatowego w Hajnówce w dniu 23 lutego. 4 marca zarząd zapoznał się z pismem Pani dyrektor, w którym była mowa o złożeniu wniosku do Ministra Obrony Narodowej o zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego właśnie w tym liceum. Aby taki wniosek złożyć musi być zachowana odpowiednia procedura, a więc, przede wszystkim, złożenie wniosku do Ministra Obrony Narodowej w terminie do 31 marca. Dlatego też pozwoliliśmy, w imieniu właśnie zarządu, prośbę do Pana Przewodniczącego o zwołanie w trybie nadzwyczajnym sesji, na której dzisiaj właśnie obradujemy. Jeżeli chodzi o pismo Pani dyrektor było one również, w tym piśmie był załącznik do uchwały rady pedagogicznej, który też jest nieodzowny o wyrażeniu pozytywnej opinii rady pedagogicznej o zezwolenie na utworzenie takiego oddziału przygotowania wojskowego. W uzasadnieniu rada pedagogiczna pisze: Utworzenie w wyżej wymienionej szkole oddziału przygotowania wojskowego będzie zarówno wzbogaceniem oferty edukacyjnej jedynej o takim charakterze w powiecie, jak również zasileniem rezerw sił zbrojnych żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej ochotnikami, zwiększeniem liczebności sił zbrojnych w jednostce wojskowej Nieznany Bór oraz Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Bielsku Podlaskim jak i wzmocnieniem edukacji obronnej społeczeństwa.

W międzyczasie odbyły się spotkania w tej sprawie z przedstawicielami jednostki wojskowej, z komendantem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce, z zarządem, z radnymi, oczywiście z dyrektorem szkoły i osobami zainteresowanymi w tej sprawie Na poprzedniej sesji o tym też rozmawialiśmy. I było nawet zapytanie, czy to nie jest w ogóle za późno, czy późno z załatwieniem tych wszystkich formalności. Oczywiście, że termin jest bardzo krótki. Na pewno późno, ale na pewno też nie za późno, dlatego też zarząd pozytywnie ustosunkował się do wystąpienia Pani dyrektor i poprosił o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Panie Przewodniczący, uzasadnienie wszyscy radni otrzymali w tej sprawie. Ja w imieniu zarządu, zwracam się z prośbą, aby wniosek o zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Hajnówce zaakceptować pozytywnie. Dziękuję bardzo.

Radny Krzysztof Petruk: Panie Przewodniczący, Panie Starosto, Wysoka Rado. Na poprzedniej sesji mówiłem tutaj, czy pytałem, o ankietę, o to, żebyśmy zrobili rozeznanie wśród uczniów klas ósmych, czy szkoła, czy oddział wojskowy będzie cieszył się jakimś zainteresowaniem? Wiem oczywiście z mojej pracy zawodowej, że taka ankieta została zrobiona, dotarła do szkół. Nie wiem oczywiście, jakie są orientacyjne, oczywiście, wyniki, ale przypomnę, że ta ankieta mimo wszystko już spełniła na pewno swoją rolę, czyli nagłośniła sprawę dotyczącą właśnie utworzenia tegoż oddziału. Ale moje pytanie tutaj, mam parę pytań, ponieważ tak jak wspomniałem jakoś opuszczono mnie, jeżeli chodzi o obrady tego spotkania w dniach, kiedy mieliśmy komisję. A moje pytania są następujące: pytanie pierwsze dotyczy właśnie tej dzisiejszej sesji, czy naprawdę nie można było zrobić, podjąć tej uchwały w dniu, kiedy obradowaliśmy, ponieważ patrząc na datę podjęcia uchwały rady pedagogicznej czyli 5 luty, a pismo jak powiedział Pan Starosta dotyczące otworzenia szkoły, ten wniosek wpływa dopiero 23, czyli 2 tygodnie praktycznie rzecz biorąc nie wiem, oczywiście pewnie były jakieś rozmowy, w  każdym bądź razie 2 tygodnie uważam lekko za stracone i spotkaliśmy się dzisiaj na sesji nadzwyczajnej. Drugie pytanie dotyczy już kwestii bardziej formalnych, ponieważ jak mówię, może dobrze by było powiedzieć, jak ten oddział ma wyglądać i ilu ma mieć uczniów, jaki jest koszt, który powiat pokryje, ponieważ tutaj w tej uchwale mówimy o utworzeniu klasy, a jednocześnie przecież to powiat zobowiązuje się do pokrywania kosztów, które będą ponad te koszty zwykłego ucznia uczącego się, że tak powiem, w klasie cywilnej. Czyli chciałbym po prostu na te pytania usłyszeć odpowiedź. Co będzie, pytanie kolejne, jeżeli do tej klasy zgłosi się, nie wiem, dziesięciu uczniów? Co dalej, czy ta klasa powstanie, czy też nie postanie? Dziękuję bardzo.

Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko: Panie Przewodniczący, Wysoka Rado. Jak wspomniałem na wstępie, na pewno ta cała procedura jest robiona późno, ale nie za późno. Zajęliśmy się sprawą jako zarząd, w momencie, gdy otrzymaliśmy oficjalną informację z Liceum Nr I o utworzeniu takiego oddziału. Oczywiście rozmawialiśmy na poprzedniej sesji, że za późno ta cała procedura, za dużo, za mało czasu mamy, aby tak naprawdę super się przygotować, ale jest ogromna szansa. Tak jak też wspomniałem w różnych gremiach, gdzieś tam się przejawiała już informacja o utworzeniu takiego oddziału od miesiąca lipca i szkoda, że takie oficjalne pismo dopiero wpłynęło do nas pod koniec lutego, tuż przed sesją, o której mówił tutaj Pan radny Petruk i moglibyśmy to załatwić oczywiście dużo wcześniej. Jeżeli chodzi o ilość, a jeszcze się odniosę właśnie do tego terminu. Pewnie, że można było wystąpić nawet pod koniec roku ubiegłego już z ankietą do wszystkich szkół, gdzie są, w których się uczą absolwenci klas ósmych i nawet zrobić taką pierwszą orientację, czy byliby zainteresowani uczniowie właśnie naborem do takiego oddziału. Ale musimy się zmierzyć teraz z tą rzeczywistością, w której jesteśmy. I mi się wydaje, że trochę czasu wszyscy mamy, aby popracować w tym kierunku. Jeżeli chodzi o ilość uczniów, tutaj Ministerstwo Obrony Narodowej bezwzględnie przestrzega tej reguły, minimum to jest 22 uczniów. Jeżeli nie będzie naboru w takiej ilości po prostu klasa nie może powstać. Wniosek, który złożymy do Ministerstwa Obrony Narodowej dopiero będzie procedowany i dostaniemy informację, czy będzie możliwość utworzenia takiego oddziału przy naszym liceum. Jeżeli chodzi o dodatkowe koszty, oczywiście my też orientacyjnie policzyliśmy, biorąc pod uwagę doświadczenia innych szkół, które prowadzą takie klasy, byłby to koszt rocznie około 40.000 dodatkowych złotych. Dziękuję.

Wiceprzewodniczący Rady Jan Korcz: Panie Przewodniczący, Panie Starosto, chciałem uzyskać informację na co możemy liczyć przy tworzeniu tej klasy ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej. Następna sprawa, w tych zaletach tworzenia tej szkoły powiedziane było, że będzie łatwiejszy dostęp do Wojsk Terytorialnych. Z tego co wiem Wojska Terytorialne mają problem z naborem i to nie jest główny argument, ale mnie interesuje jedno pytanie sprawa dotycząca, czy jeżeli będzie kończył nasze liceum o profilu wojskowym, czy będzie miał dodatkowe punkty w starcie na uczelnie wojskowe, bo ja rozumiem, że maturę będzie musiał zdać. Dziękuję bardzo.

Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko: Możemy liczyć z Ministerstwa Obrony Narodowej do 80% kosztów, które byłyby związane z kształceniem właśnie w takim oddziale, więc zakup mundurów i szkolenia. Pani dyrektor faktycznie pisała o tych dodatkowych punktach przy rekrutacjach na wyższe uczelnie o charakterze wojskowym, w tym piśmie. Natomiast z naszych informacji wynika, że na razie czegoś takiego nie ma, może w przyszłości będzie. I tu bardzo ważna chyba informacja też dla uczniów, aby przekazać uczniom i rodzicom, żeby też nie wprowadzać w błąd, że oto uczniowie takich oddziałów będą mieli dodatkowe punkty. Na pewno trzeba zdać maturę, uzyskać później zdanie egzaminu na wyższą uczelnię i oczekiwać powrotu do Hajnówki. Dziękuję.

Przewodniczący Rady Eugeniusz Saczko: Ja może tutaj krótkie wyjaśnienie, ponieważ mam nadzieję, że Państwo też otrzymaliście. Otrzymaliśmy pismo z WKU Bielsk Podlaski, w którym jest dokładnie opisana procedura przyznawania punktów na uczelnie wojskowe. Co prawda nie ma tam klasy wojskowej, z prostej przyczyny, bo absolwentów takich klas po prostu nie ma, oni się pojawią dopiero za 4 lata, bo pierwsze klasy wojskowe powstały rok temu. I klasy, które były do tej pory, tak zwane klasy certyfikowane, absolwent tej klasy dostawał na rozmowie klasyfikacyjnej dodatkowo 9 punktów za ukończenie tej klasy certyfikowanej.  To są przepisy na obecny rok akademicki i wygląda to w ten sposób, jeżeli się pomylę, poproszę Panią dyrektor o poprawkę, a mianowicie, że można dostać 200 punktów, 100 punktów jest za egzamin maturalny, 50 punktów jest za język angielski, który też jest punktowany na podstawie egzaminu maturalnego, a jak ktoś nie zdał, to na podstawie egzaminu robionego chyba przez uczelnię albo certyfikatu, 20 punktów można dostać za sprawność fizyczną i 30 punktów za rozmowę kwalifikacyjną. I w tych 30 punktach właśnie jest, są zawarte te 9 punktów za ukończenie klasy certyfikowanej, podkreślając, dzisiaj mówiąc o dodatkowych punktach na uczelnię wojskową dla klasy wojskowej jakby przenosimy to, co było na to, co będzie za 4 lata. Może się okazać, że będzie tych punktów więcej, może się okazać, że będzie tych punktów mniej, bo za 4 lata może się wiele zmienić, także tak to wygląda to punktowanie. Jeżeli się pomyliłem, Panią dyrektor, proszę o poprawkę. Nie, czyli tak jest, dziękuję bardzo.

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego Wioletta Januszkiewicz: Panie Przewodniczący, Panie Starosto, Szanowna Rado. Na wstępie chcę serdecznie podziękować za zaproszenie i jednocześnie udzielenie mi głosu przed podjęciem tak ważnej dla naszej szkoły i uważam, że dla nas wszystkich, uchwały rady powiatu. Ponieważ była mowa o wynikach ankiety, ja bym chciała tak szybciutko Państwu przedstawić i jednocześnie podziękować wszystkim dyrektorom szkół podstawowych za błyskawiczną reakcję i błyskawiczne przekazanie wyżej wymienionych ankiet. Ankieta zawierała, był przedstawiony krótko program oddziału przygotowania wojskowego, co uczniowie otrzymają, jakie są korzyści, jak będzie wyglądał proces kształcenia w takim oddziale. I były zadane trzy pytania. Pierwsze pytanie brzmiało: Czy jesteś zainteresowany/ zainteresowana nauką w wydziale przygotowania wojskowego? Drugie: Do jakiej szkoły uczęszczasz? I były tu wymienione wszystkie szkoły z miasta, z powiatu hajnowskiego. I w ankiecie wzięło udział 302 uczniów, z tego 65 odpowiedziało twierdząco, czyli tak, że są zainteresowani nauką w takim oddziale, 162 odpowiedziało nie, 75 natomiast jeszcze nie wiem. I przedstawię Państwu jak to wyglądało: gmina miejska Hajnówka, osoby zainteresowane, jest to 30 osób. Szkoła podstawowa nr 1 10 osób, szkoła podstawowa numer 2 -7 osób, szkoła podstawowa numer 3- jedna osoba, szkoła podstawowa numer 4 - 12 osób. Gminy wiejskie - 35 osób. Białowieża, szkoła podstawowa w Białowieży 9 osób, w Czeremsze 7 osób, w Czyżach 1, w Dubiczach Cerkiewnych 2, w Dubinach 1, w Kleszczelach 5, w Narewce 5, w Narwi 4 oraz w Orzeszkowie 1. W sumie jest to 65 osób i jest to stan ankiety na godzinę 8:00 rano dziś. Jeszcze momencik, tutaj o kosztach Pan Starosta już wspomniał. Proszę Państwa, ja uważam, że oczywiście koszty są bardzo ważne, ale najważniejszą rzeczą zarówno dla nas dyrektorów, pedagogów, jak i dla Państwa radnych jest tworzenie oferty edukacyjnej. Oferty edukacyjnej, która wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom naszych dzieci, naszej młodzieży, która pozwoli im pozostać w naszej miejscowości. Wszyscy Państwo wiemy, że stoimy przed problemem wyludniania powiatu hajnowskiego i podejmowane są różnego rodzaju działania. I uważam, że stworzenie takiej klasy, stworzenie dodatkowej oferty, pozwoli nie tylko na zwiększenie prestiżu dla naszego powiatu, dla mojej szkoły, ale przede wszystkim też zatrzyma naszych młodych uczniów na miejscu. Ja tutaj zwróciłam taką uwagę, jeśli chodzi o Narew. Narew to była szkoła, która bardzo rzadko przynajmniej u mnie to jest, być może jedna, dwie osoby w szkole, które się uczą z Narwi. Jeździliśmy tam przez szereg lat na promocję jeszcze przed lockdownem i niestety tam nawet nie było mowy o tym, że uczeń chce słuchać, co my oferujemy. Najważniejszy był, żeby nie ważne jaka szkoła, ważne, żeby Białystok. W tej ankiecie 5 osób ze szkoły w Narwi mówi, że jest zainteresowane ofertą. Dla mnie jako dyrektora szkoły jest to bardzo duży progres. Proszę Państwa, przed podjęciem przez Państwa niezmiernie ważnej decyzji proszę Państwa o przychylne spojrzenie na wniosek mojej rady pedagogicznej, mój i podjęcie właściwej decyzji. Dziękuję bardzo.

Radny Bogusław Szczepan Łabędzki: Panowie Przewodniczący, Wysoka Rado, Panie Starosto. Ja tak trochę nawiążę do wyników ankiety. Z pobieżnego wysłuchania wyników, zwróciłem uwagę, że takim szczególnym zainteresowaniem ten profil kształcenia wojskowego cieszy się w gminach, gdzie mamy zarazem placówki straży granicznej. Może warto by było przy ogłoszeniu rekrutacji już na ten kierunek zwrócić uwagę właśnie na funkcjonariuszy służb mundurowych i do nich tą ofertę jako do rodziców dzieci zarazem skierować, bo faktycznie tutaj, jak gdyby się ten obraz taki narzuca tego zainteresowania. Narew jest tutaj wyjątkiem, ale też ze względu na Narew chciałbym zwrócić uwagę jeszcze na jeden szczegół. Otóż, biorąc pod uwagę to, że mamy to zainteresowanie i ono w tej ankiecie się przejawia, powinniśmy pomyśleć, aby jak najlepiej przygotować komunikację dla dzieci z gmin położonych na terenie Powiatu Hajnowskiego z Hajnówką, aby faktycznie z tej oferty komunikacyjnie młodzież nasza mogła skorzystać. Także, jeżeli radni z poszczególnych okręgów mają jakieś uwagi dotyczące właśnie organizacji komunikacji czy kolejowej, czy autobusowej z Hajnówką, to może warto by było już teraz zacząć o tym myśleć, by od 1 września faktycznie ten poziom skomunikowania poprawić, bo dzisiaj on z tych różnych sygnałów, które otrzymujemy bywa czasami takim dodatkowym utrudnieniem i taką dodatkową wskazówką negatywną przy wyborze szkół hajnowskich. Mamy parę miesięcy czasu, więc może warto by było pod tym względem popracować i tutaj do Pana Starosty też ukłon, żeby ewentualnie pilotować te rozmowy z przewoźnikami różnego typu, żeby właśnie komunikacja z Hajnówką była na lepszym poziomie, dziękuję bardzo.

Radny Mateusz Gutowski: Panie Przewodniczący, Wysoka Rado, Panie Starosto. Dwie sprawy tutaj w odniesieniu do tego, co Pan radny Łabędzki powiedział. Trochę poboczna sprawa, ale właśnie bardzo ważna odnośnie tej komunikacji. Z racji tego, że pracuję w urzędzie gminy, to wiem, co jest największym problemem, oczywiście finanse, więc dobrze by było, żebyśmy jako radni, ale też Starostwo jako Starostwo zachęcało wójtów poszczególnych gmin do zgłaszania się do funduszu przewozów autobusowych o charakterze publicznym. Białowieża z tego korzysta od 2 lat, to jest dopłata 3 zł do kilometra. I jest to znaczne zmniejszenie kosztów, które musi ponieść gmina, bo w roku 2021 z założeń powinniśmy jako gmina za autobusy PUK-u ze swojego budżetu zapłacić 260 000, a tych przejazdów nie jest jakoś strasznie wiele, ale fundusz nam to dofinansowuje w kwocie 230000, więc każdy wie, że to jest znacząca oszczędność. Tam można też robić porozumienia międzygminne, tak więc można całą sieć komunikacji zrobić, tylko muszą być chętne gminy. Druga sprawa, tutaj się wypowiem też w imieniu moich koleżanek i kolegów z klubu niezależnych samorządowców. My uważamy, że jak najbardziej, skoro Pani dyrektor chce wyjść z taką inicjatywą, to nie powinniśmy być przeciwko, zawsze to jest jakaś nowa oferta. Wiadomo, że wszystko można szybciej i tak dalej, ale trzeba po prostu według nas spróbować. Dziękuję bardzo.

Starosta Hajnowski Andrzej Skiepko: Panie Przewodniczący, Wysoka Rado. Wczoraj odbyliśmy posiedzenie Euroregionu Puszcza Białowieska, na którym uczestniczyli przedstawiciele albo sami wójtowie i burmistrzowie poszczególnych gmin. Jednym z punktów, który poruszyłem, właśnie transport zbiorowy, dojazd przede wszystkim uczniów i pracowników do Hajnówki. Jeżeli chodzi o dzisiejszą sytuację, wszyscy wójtowie stwierdzili, że jest dobrze. Natomiast chcę powiedzieć, że w okresie pandemii zostały zawieszone niektóre kursy, między innymi z Kleszczel do Hajnówki w związku, że nie dojeżdżają uczniowie, ale wójtowie zgłaszali, że jednak nawet pojedyncze osoby chcą dojechać do Hajnówki i nie mają takiej możliwości. Dlatego też podjęliśmy rozmowy tutaj z naszym przewoźnikiem na miejscu, ale również mamy bardzo dobre kontakty, jeżeli chodzi o PKS Nova i w zasadzie, dojazd do Hajnówki z każdej miejscowości gminnej jest dobry. Również do wczoraj mogli wójtowie poprzez, ja się zobowiązałem jako starosta zbierać wszystkie uwagi odnośnie przewozów kolejowych i takie uwagi zgłosiliśmy, przede wszystkim, aby pociągi, które dojeżdżają do Hajnówki, przyjeżdżały w godzinach rannych na 7:30, natomiast te wyjazdy również były po godzinie 15:00. Także jesteśmy na bieżąco i jeżeli będą jakieś uwagi, bardzo proszę zgłaszać, ale na razie sytuacja jest dobra. Tak jak tutaj powiedział przedmówca, kolega radny Gutowski, faktycznie Białowieża jest skomunikowana przez jednego z przewoźników tutaj z Hajnówki i to się odbywa na dobrych zasadach. Przede wszystkim mieszkańcy, młodzież muszą być z tego najbardziej zadowoleni. Dziękuję bardzo.

Radni więcej pytań i uwag nie zgłosili.

Przewodniczący Rady Eugeniusz Saczko: Jeżeli nie ma już pytań, przystąpimy do głosowania.  Szanowni Państwo, ponieważ jeden z radnych zgłosił problemy techniczne, nie może zagłosować poprzez nasz system w związku z tym głosowanie odbędzie się ręcznie. Będzie polegało na tym, że ja będę za chwilę wyczytywał po kolei wszystkich radnych i każdego radnego proszę o odpowiedź w sprawie głosowania, jestem za, wstrzymuję się lub jestem przeciw, a Pan wiceprzewodniczący będzie nasze głosowanie zaznaczał i podsumuje.

W głosowaniu uchwała została przyjęta.

Rozkład głosów

Za (16)

Przeciw (0)

Wtrzymał się (1)

Brak udziału (0)

Filimoniuk Piotr

Gerasimiuk Jarosław

Gryc Alla

Gutowski Mateusz Damian

Korcz Jan

Kośko Krystyna

Łabędzki Bogusław Szczepan

Łukianiuk Mirosław

Michalak Lech Jan

Moroz Tamara

Ostapczuk Roman

Petruk Krzysztof

Romaniuk Mirosław

Rybak Piotr

Rygorowicz Olga

Skiepko Andrzej

 

 

Saczko Eugeniusz

 

 

Uchwała Nr XVIII/160/2021

RADY POWIATU HAJNOWSKIEGO

z dnia 9 marca 2021 r.

w sprawie wystąpienia do Ministra Obrony Narodowej z wnioskiem o zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Hajnówce.

(strona ........)               

Do punktu 4-go:

W związku z wyczerpaniem porządku obrad Przewodniczący Rady Powiatu zamknął obrady XVIII sesji Rady Powiatu.

           

                   Protokołowała                                                                      Przewodniczył

                                                                                                   Przewodniczący Rady Powiatu

                  Violetta Miniuk                                                              

                                                                                                               Eugeniusz Saczko                      

 Transmisja z obrad (z napisami)

Metryka strony

Udostępniający: Samorząd Powiatu Hajnowskiego

Wytwarzający/odpowiadający: Przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Saczko

Data wytworzenia: 2021-03-29

Wprowadzający: Katarzyna Miszczuk

Data modyfikacji: 2022-02-15

Opublikował: Katarzyna Miszczuk

Data publikacji: 2021-03-29