Zamówienie Nr OA.272.16.2018 z dnia 2018-03-14 - Zapytanie nr 5/2018. Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia na: wykonanie usługi polegającej na zorganizowaniu i obsłudze wyjazdu studyjnego do Lasów Bohemii, na które składają się 2 kompleksy leśne Las Bawarski (Niemcy) oraz Las Szumawy (Czechy) dla 20 osobowej grupy.
Tytuł | Zapytanie nr 5/2018. Zaproszenie do złożenia oferty cenowej w prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia na: wykonanie usługi polegającej na zorganizowaniu i obsłudze wyjazdu studyjnego do Lasów Bohemii, na które składają się 2 kompleksy leśne Las Bawarski (Niemcy) oraz Las Szumawy (Czechy) dla 20 osobowej grupy. |
---|---|
Numer | OA.272.16.2018 |
Data wydania | 2018-03-14 |
Termin składania uwag do oferty | 2018-03-21 |
Znak sprawy: OA.272.16.2018 Hajnówka, 14.03.2018 r.
Powiat Hajnowski
ul. A. Zina 1
17-200 Hajnówka
Zapytanie nr 5/2018
ZAPROSZENIE
Zapraszam do złożenia oferty cenowej w prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia na:
wykonanie usługi polegającej na zorganizowaniu i obsłudze wyjazdu studyjnego do Lasów Bohemii, na które składają się 2 kompleksy leśne Las Bawarski (Niemcy) oraz Las Szumawy (Czechy) dla 20 osobowej grupy.
Projekt „Puszcza i ludzie” dofinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020, Oś priorytetowa II Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.4 Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Postępowanie prowadzone jest bez stosowania ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień (j.t. Dz.U. z 2017 r. poz. 1579, ze zmianami) właściwe dla zamówień o równowartości poniżej 30.000 euro, zgodnie z art. 4 pkt 8 tejże ustawy.
W załączeniu przesyłam Warunki zamówienia.
Z poważaniem
Starosta Hajnowski
Mirosław Romaniuk
Załącznik:
- Warunki zamówienia
______________________________________________________________________________________________________________________
Znak sprawy: OA.272.16.2018 Hajnówka, 06.03.2018 r.
WARUNKI ZAMÓWIENIA
- Nazwa i adres zamawiającego:
Powiat Hajnowski
- Zina 1,17-200 Hajnówka
Tel.: (85) 682 27 18, faks: (85) 682 42 20
NIP: 603-001-75-63, Nr REGON: 050658580
e-mail: starostwo@powiat.hajnowka.pl, www.powiat.hajnowka.pl
- Tryb postępowania.
Postępowanie prowadzone jest bez stosowania ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1579, ze zmianami) właściwe dla zamówień o równowartości poniżej 30 000 euro, zgodnie z art. 4 pkt 8 w/w ustawy.
III. Przedmiot zapytania ofertowego:
- Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na zorganizowaniu i obsłudze wyjazdu studyjnego do Lasów Bohemii, na które składają się 2 kompleksy leśne Las Bawarski (Niemcy) oraz Las Szumawy (Czechy) dla 20 osobowej grupy.
- Założenia usługi (wyjazd studyjny do Lasów Bohemii):
1) Przewidywany termin wyjazdu: 16.04.- 29.04.2018 r. lub 14.05 - 20.05.2018 r.
2) Łączny czas trwania wyjazdu: 4 dni
3) Cel wyjazdu
- przybliżenie relacji: przyroda a rozwój społeczno-gospodarczy, jak również poznanie sposobów rozwiązywania ewentualnych konfliktów z tym związanych
- zapoznanie się z wynikami badań prowadzonych na terenie Lasów Bohemii odnośnie rozwoju i regeneracji lasu oraz efektami ewaluacji w sprawie utraty/zachowania cennych siedlisk
- poznanie opinii miejscowych autorytetów- pracowników parku, leśników, przewodników, organizacji pozarządowych, samorządów, przedstawicieli izb handlowych i gospodarczych oraz przedsiębiorców na temat stosowanego sposobu ochrony
- wymiana doświadczeń, poruszenie opinii i obaw związanych z czynną i bierną ochroną lasu
- wymiana doświadczeń w zakresie prowadzenia dialogu ze społecznością lokalną i działań kształtujących postawy proekologiczne
- zapoznanie się z funkcjonowaniem parku narodowego Las Bawarski i Las Szumawy
- wymiana doświadczeń w kontekście funkcjonowania w pobliżu parku narodowego
4) Specyfikacja wyjazdu
W ramach zamówienia Wykonawca będzie odpowiedzialny za:
1.Zapewnienie odpowiedniej części merytorycznej wyjazdu, w ramach której odbywać się będą spotkania z osobami i instytucjami, których działalność leży w sferze zainteresowania, w tym:
- - organizacja spotkania z przedstawicielami Lasu Szumawy (Czechy): przedstawicielami lasów, Parku Narodowego, izb turystycznych lub izb handlowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, lokalnych samorządów i lokalnymi liderami - przedstawienie zasad zarządzania Lasu Szumawy
- - organizacja wyjścia terenowego do Lasu Szumawy z opieką przedstawiciela zarządcy terenu - organizacja spotkania z przedstawicielami Lasu Bawarskiego (Niemcy): przedstawicielami lasów, Parku Narodowego, izb turystycznych lub izb handlowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, lokalnych samorządów i lokalnymi liderami - przedstawienie zasad zarządzania Lasu Bawarskiego
- - organizacja wyjścia terenowego do Lasu Bawarskiego z opieką przedstawiciela zarządcy terenu - poznanie funkcjonowania Lasu i zmian zachodzących w związku ze stosowanymi formami ochrony, poznanie praktycznych metod promowania turystycznego Lasu Bawarskiego, obligatoryjnie spacer ścieżką w koronach drzew z przewodnikiem (Baumwipfelpfad) i przejście ścieżką przeżyć (Der Natur-Erlebnis-Pfad im Waldspielgelände)
- - poznanie funkcjonowania Lasu i zmian zachodzących w związku ze stosowanymi formami ochrony, poznanie praktycznych metod promowania turystycznego Lasu Szumawy
Wykonawca na bieżąco będzie współpracował z Zamawiającym w zakresie realizacji usługi (np. wybór instytucji, organizacji pozarządowych itp. na spotkania)
Wykonawca wykaże, że zabiegał o udział w planowanych spotkaniach w/w wymienionych przedstawicieli Lasu Bawarskiego (Niemcy) i Lasu Szumawy (Czechy) w sytuacji, gdy dany przedstawiciel nie będzie uczestniczył w spotkaniu. Zamawiający uzna to za spełnienie warunków umowy.
W spotkaniach muszą uczestniczyć jednak przynajmniej dwaj przedstawiciele dwóch różnych punktów widzenia gospodarowania /zarządzania lasem (tzw. czynnej i biernej ochrony).
- Przedstawienie Zamawiającemu propozycji szczegółowego programu wyjazdu najpóźniej 3 tygodnie przed planowanym wyjazdem z podaniem harmonogramu zawierającego opis poszczególnych elementów realizowanej wizyty (rodzaj i charakterystykę środka transportu; zakwaterowanie - dane hotelu (adres pocztowy oraz adres strony internetowej); plan spotkania z przedstawicielami Lasu Bawarskiego/ Lasu Szumawy; krótką informacje na temat zaplanowanych do zwiedzania atrakcji; informacje o zakresie ubezpieczenia uczestników wyjazdu). Zamawiający może wnieść uwagi do przedstawionej propozycji, które powinny zostać uwzględnione przez Wykonawcę.
- Zapewnienie zakwaterowania i noclegów uczestników wyjazdu (3 noclegi w Lesie Szumawy)
- Zakwaterowanie w hotelu o standardzie minimum trzygwiazdkowym w pokojach dwuosobowych (dwa oddzielne łóżka) z łazienkami, w odległości max. 30 km od Parku Narodowego Szumawa w Czechach.
- w sytuacji, gdy niemożliwy będzie podział grupy na parzystą liczbę kobiet i mężczyzn, Wykonawca zapewni oprócz pokoi dwuosobowych, również 2 pokoje jednoosobowe
- Uczestnicy wyjazdu winni być zakwaterowani w jednym obiekcie
4.Zapewnienie posiłków dla wszystkich uczestników wyjazdu:
- a) 3 śniadania zorganizowane w miejscu zakwaterowania: szwedzki bufet śniadaniowy
- b) 4 obiadokolacje:
- 2 obiadokolacje w trakcie dojazdu tam i z powrotem: do wyboru danie mięsne i wegetariańskie z dodatkami, sałatka, sok/kawa/ herbata do wyboru
- 2 obiadokolacje na miejscu: szwedzki stół (do wyboru dania mięsne i wegetariańskie z dodatkami, sałatki, warzywa, sok/kawa/ herbata do wyboru)
- c) 2 przerwy kawowe w trakcie zaplanowanych spotkań: kawa, herbata, cytryna, cukier, śmietanka do kawy, woda mineralna niegazowana i gazowana, sok - bez ograniczeń, 2 rodzaje ciast min. 250 g/osobę oraz ciastka (3 rodzaje), 3 rodzaje owoców 1 szt/osobę
5.Zapewnienie środka transportu:
- a) na trasie Hajnówka – Czechy – Niemcy Hajnówka – przejazd autokarem (wyjazd z Hajnówki we wczesnych godzinach rannych, przyjazd do Lasu Szumawy w Czechach, trzeciego dnia wyjazd we wczesnych godzinach rannych do Lasu Bawarskiego w Niemczech i powrót na nocleg do hotelu, powrót do Hajnówki
- b) przejazdy autokarowe na terenie Czech i Niemiec, w tym:
- zapewnienie transportu w czasie pobytu z hotelu do miejsc spotkań (oraz miejsc posiłków) i z powrotem (zgodnie z wstępnym harmonogramem)
Autokar powinien być wyposażony w fotele uchylno–rozsuwane z podłokietnikiem, klimatyzację, ogrzewanie, półki na bagaż podręczny, indywidualne nawiewy i oświetlenie, wyodrębnione miejsce na bagaż, telewizor. Pojazd powinien być sprawny, posiadać aktualne badania techniczne, dla wszystkich uczestników wyjazdu powinny być przewidziane miejsca siedzące.
Wykonawca wybierze najszybszą trasę dojazdu do miejsca pobytu.
W przypadku awarii technicznej uniemożliwiającej dalszą podróż w komfortowych warunkach wykonawca zobowiązuje się do podstawienia pojazdu zastępczego o takich samych lub lepszych parametrach, który pozwoli na kontynuowanie podróży.
Autokar powinien posiadać dwa dodatkowe miejsca dla przewodnika i tłumacza.
Podana przez oferenta cena musi zawierać wszelkie koszty przejazdu w tym: wymagane opłaty drogowe, koszty paliwa, koszty parkingów, ewentualne koszty zakwaterowania i wyżywienia kierowców.
Wykonawca przyjmuje do wiadomości, iż Zamawiajacy może skorzystać z prawa do ustalenia przez odpowiednie służby stanu pojazdu oraz trzeźwości kierowcy.
- Pokrycie wszystkich kosztów związanych z opłatami drogowymi i parkingowymi oraz wszelkich innych kosztów związanych z uzyskaniem pozwoleń niezbędnych do prawidłowego wykonania umowy.
- Zapewnienie ubezpieczenia uczestników wyjazdu na czas trwania wyjazdu studyjnego, które winno zawierać pakiety KL i NNW obejmujące wszystkich uczestników wyjazdu (koszty polisy leczenia za granicą do wysokości 20000 Euro na każdego uczestnika wyjazdu oraz ubezpieczenie na czas przejazdu NNW).
- Zapewnienie jednego tłumacza władającego biegle językiem czeskim i niemieckim oraz polskim lub dwóch tłumaczy jednego władającego językiem czeskim i polskim oraz drugiego władającego językiem niemieckim i polskim. (tłumacz musi posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu tłumaczeń podczas wyjazdów zagranicznych)
- Zapewnienie pilota wycieczki odpowiedzialnego za sprawy organizacyjne wyjazdu, przebieg poszczególnych spotkań, bieżący kontakt z podmiotami przyjmującymi uczestników wizyty studyjnej, prowadzenie niezbędnej dokumentacji, informowanie o ewentualnych godzinach przyjazdu oraz o zmianach jakie mogą zaistnieć i/lub zaistniały podczas wizyty studyjnej.
- Pozostałe obowiązki wykonawcy:
- zapewnienie tłumacza/ów, pilota, kierowcy/ów wyżywienie, nocleg i transport.
- Zapewnienie biletów wstępu, wejściówek związanych z pełnym zakresem tematycznym wyjazdu dla wszystkich uczestników wyjazdu.
- Zapewnienie sprzętu do przeprowadzenia spotkań (np. laptop, rzutnik, itp.).
- Przygotowanie uczestnikom w pierwszym dniu trwania wyjazdu harmonogramu wyjazdu oraz informacji nt. miejsca wizyty w języku polskim.
- Opracowanie i przekazanie pisemnego sprawozdania z obsługi wizyty studyjnej (wraz z dokumentacją zdjęciową).
- Uczestnikami wyjazdu studyjnego będą członkowie Rady Programowej Projektu, przedstawiciele lokalnych samorządów, leśnicy, pracownicy Białowieskiego Parku Narodowego, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, kwaterodawcy z terenu powiatu hajnowskiego, nauczyciele biologii, inne osoby zaangażowane w działalność na rzecz ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju regionu Puszczy Białowieskiej (20 osób)
- Realizacja usługi zgodnie z poniższym programem:
Wstępny program wyjazdu:
1 dzień
- wyjazd z Hajnówki (woj. podlaskie), godziny poranne
- zakwaterowanie w hotelu w Lesie Szumawy
- obiadokolacja
2 dzień
- śniadanie
- Spotkanie z przedstawicielami lasów, Parku Narodowego, izb turystycznych lub izb handlowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, lokalnych samorządów i lokalnymi liderami - przedstawienie zasad zarządzania Lasu Szumawy i Puszczy Białowieskiej, wyjątkowości obu obszarów, dyskusja i wymiana doświadczeń na temat stosowanych form ochrony przyrody, wpływu istnienia obszarów chronionych na funkcjonowanie lokalnych samorządów i mieszkańców
- przerwa kawowa
- Wyjście w teren - poznanie funkcjonowania Lasu i zmian zachodzących w związku ze stosowaniem biernej ochrony przyrody
- obiadokolacja
3 dzień
- śniadanie
- przejazd do Lasu Bawarskiego w Niemczech
- spotkanie z przedstawicielami lasów, Parku Narodowego, izb turystycznych lub izb handlowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, lokalnych samorządów i lokalnymi liderami przedstawienie zasad zarządzania Lasu Bawarskiego i Puszczy Białowieskiej, wyjątkowości obu obszarów, dyskusja i wymiana doświadczeń na temat stosowanych form ochrony przyrody, wpływu istnienia obszarów chronionych na funkcjonowanie lokalnych samorządów i mieszkańców
- przerwa kawowa
- Wyjście w teren - poznanie funkcjonowania Lasu i zmian zachodzących w związku ze stosowaniem biernej ochrony przyrody
- obiadokolacja
4 dzień
- śniadanie
- zwiedzanie atrakcji w lesie Szumawy
- wyjazd do Hajnówki (woj. podlaskie) w godzinach popołudniowych
- obiadokolacja
17.Wszelkie dokumenty związane z realizacją wyjazdu studyjnego powinny zawierać stałą i trwałą wizualizację logotypów: znaki FE i UE, herb powiatu hajnowskiego oraz logotyp NFOŚiGW Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Logotypy do dokumentacji wyjazdu studyjnego:
. Termin realizacji zamówienia:
16.04.- 29.04.2018 r. lub 14.05 - 20.05.2018 r.
- O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
- Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
- Dysponują odpowiednim potencjałem osobowym i technicznym zdolnym do wykonania usługi.
- Nie są powiązani kapitałowo i osobowo z Zamawiającym.
- Posiadają wiedzę i doświadczenie tj. posiadanie wiedzy i doświadczenia w realizacji i należytym wykonaniu podobnych zamówień do stanowiącego przedmiot zamówienia
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże się należytym wykonaniem, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonywaniem w okresie ostatnich 3 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej:
- 3 usług o wartości dla każdej wykazanej usługi nie mniejszej niż 40 000,00 PLN brutto (a w przypadku, jeżeli wartość została wyrażona w walucie obcej – równowartość 40 000,00 zł wg średniego kursu NBP z dnia podpisania umowy), obejmującą m.in. kompleksową organizację i obsługę wyjazdów zagranicznych poza granicami RP dla zorganizowanej grupy osób (min. 20 osób) obejmującej w szczególności zapewnienie zakwaterowania, wyżywienia, transportu, obsługi, tłumacza.
W celu wykazania spełnienia powyższych warunków Wykonawca winien złożyć stosowne oświadczenia do niniejszego zapytania ofertowego, wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszego zapytania.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości sumowania wartości usług z różnych kontraktów w celu uzyskania wartości minimalnej.
Spełnienie tego warunku będzie weryfikowane na podstawie oświadczenia Wykonawcy znajdującego się w załączniku do Formularza ofertowego, załączonego do niniejszego zapytania (Załącznik nr 5 do Zapytania ofertowego - wzór).
Niespełnienie wymienionych wyżej warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania, a jego oferta zostanie odrzucona.
Dodatkowo oferent może załączyć dokumenty potwierdzające posiadane doświadczenie (referencje, protokoły z realizacji zamówień, itp.). Zamawiający ma prawo wezwać oferenta do przedstawienia dokumentów potwierdzających oświadczone spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
- Kryterium oceny ofert i ich znaczenie:
- Doświadczenie zawodowe kadry (tłumacza).
- Doświadczenie zawodowe kadry (pilota).
Kryterium: Cena – 60%
Sposób obliczenia:
wartość brutto oferty najtańszej
Wartość punktowa = wartość brutto oferty badanej X 60%
Kryterium: Doświadczenie zawodowe kadry (tłumacza) – 20%
Każde potwierdzone doświadczenie wykazane jako tłumaczenie ustne podczas wyjazdów zagranicznych, wyjazdów studyjnych, konferencji, spotkań oficjalnych otrzyma 1 pkt. Wykonawca w ramach kryterium może otrzymać maksymalnie 20 pkt.
Sposób obliczenia:
D oferty
Wartość punktowa D = D najwyższe X 20%
Oznaczenia:
D – ilość punktów uzyskanych przez ofertę
Doferty – ilość punktów przyznanych ofercie badanej
Dnajwyższe – najwyższa liczba punktów spośród złożonych ofert
Kryterium: Doświadczenie zawodowe kadry (pilota) – 20%
Każde potwierdzone doświadczenie wykazane jako obsługa merytoryczna grupy wyjazdowej w okresie ostatnich 3 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, otrzyma 1 pkt. Wykonawca w ramach kryterium może otrzymać maksymalnie 20 pkt.
Sposób obliczenia:
D oferty
Wartość punktowa D = D najwyższe X 20%
Oznaczenia:
D – ilość punktów uzyskanych przez ofertę
Doferty – ilość punktów przyznanych ofercie badanej
Dnajwyższe – najwyższa liczba punktów spośród złożonych ofert
Do wykonania usługi zostanie wybrany wykonawca, który otrzyma największą łączną liczbę punktów z podanych trzech kryteriów.
VII. Opis sposobu obliczenia ceny oferty.
Cena oferty powinna być obliczona w złotych polskich z uwzględnieniem ewentualnych upustów, jakie oferent oferuje i należy ją określić w wysokości netto i brutto (z podatkiem od towarów i usług VAT). Kwota ta musi zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zadania niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. Tak wyliczoną cenę netto oraz cenę brutto (z podatkiem VAT) należy wykazać w „Formularzu oferty”, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszych Warunków zamówienia.
VIII. Oferta powinna zawierać:
- Wypełniony „Formularz oferty” - zał. nr 2,
- Oświadczenie - zał. nr 4
- Wykaz wykonanych usług - zał. nr 5
- Doświadczenie zawodowe kadry – zał nr 6
IX. Miejsce oraz termin składania ofert:
Dla ofert pisemnych:
Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego: Powiat Hajnowski, ul. A. Zina 1,
17-200 Hajnówka w pokoju nr 19 (sekretariat) w terminie do dnia 21.03.2018 r.
Dla ofert przesyłanych za pomocą faksu:
Oferty należy przesłać na nr faksu zamawiającego (85) 682 42 20 w terminie do dnia 21.03.2018 r.
Dla ofert przesyłanych w formie elektronicznej:
Oferty należy przesłać na adres e-mail: lucyna.lewczuk@powiat.hajnowka.pl w terminie do dnia 21.03.2018 r.
X. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy.
Z oferentem, który złoży najkorzystniejszą ofertę zostanie podpisana umowa, której wzór stanowi załącznik nr 3 do niniejszych Warunków zamówienia.
XI. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych:
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
XII. Załączniki do niniejszych warunków zamówienia stanowią:
- Formularz oferty - zał. nr 2,
- Wzór umowy – zał. nr 3,
- Oświadczenie - zał. nr 4
- Wykaz wykonanych usług - zał. nr 5
- Doświadczenie zawodowe kadry – zał nr 6
….....…........……………........…………
(podpis osoby upoważnionej)
Zatwierdził:
…............................................................
Starosta /Wicestarosta
Hajnówka, 14.03.2018 r.
Metryka strony