Zamówienie Nr OA.272.2.2018 z dnia 2018-01-11 - Zapytanie nr 2/2018. Udzielenie zamówienia na: Opracowanie merytoryczne, wydruk i dostawę w wersji papierowej oraz dostarczenie wersji elektronicznej poradnika pn. "Puszcza Białowieska w czterech porach roku".
Tytuł | Zapytanie nr 2/2018. Udzielenie zamówienia na: Opracowanie merytoryczne, wydruk i dostawę w wersji papierowej oraz dostarczenie wersji elektronicznej poradnika pn. "Puszcza Białowieska w czterech porach roku". |
---|---|
Numer | OA.272.2.2018 |
Data wydania | 2018-01-11 |
Termin składania uwag do oferty | 2018-01-18 |
Znak sprawy: OA.272.2.2018 Hajnówka, 11.01.2018 r.
Powiat Hajnowski
A. Zina 1
17-200 Hajnówka
Zapytanie nr 2/2018
ZAPROSZENIE
Zapraszam do złożenia oferty cenowej w prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia na:
Opracowanie merytoryczne, wydruk i dostawę w wersji papierowej oraz dostarczenie wersji elektronicznej poradnika pn. "Puszcza Białowieska w czterech porach roku".
Projekt „Puszcza i ludzie” dofinansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020, Oś priorytetowa II Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.4 Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Postępowanie prowadzone jest bez stosowania ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (j.t. Dz.U. z 2017 r. poz. 1579, ze zmianami) właściwe dla zamówień o równowartości poniżej 30.000 euro, zgodnie z art. 4 pkt 8 tejże ustawy.
W załączeniu przesyłam Warunki zamówienia.
Z poważaniem
Załącznik:
- Warunki zamówienia
Znak sprawy: OA.272.2.2018 Hajnówka,11.01.2018 r.
WARUNKI ZAMÓWIENIA
I. Nazwa i adres zamawiającego:
Powiat Hajnowski
- Zina 1,17-200 Hajnówka
Tel.: (85) 682 27 18, faks: (85) 682 42 20
NIP: 603-001-75-63, Nr REGON: 050658580
e-mail: starostwo@powiat.hajnowka.pl, www.powiat.hajnowka.pl
II. Tryb postępowania.
Postępowanie prowadzone jest bez stosowania ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1579, ze zmianami) właściwe dla zamówień o równowartości poniżej 30 000 euro, zgodnie z art. 4 pkt 8 w/w ustawy.
III. Przedmiot zapytania ofertowego:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie merytoryczne, wydruk i dostawa w wersji papierowej oraz dostarczenie wersji elektronicznej wydawnictwa pn. "Puszcza Białowieska w czterech porach roku".
III.1 Zakres zadań Wykonawcy:
- Opracowanie merytoryczne, zgodnie z zakresem tematycznym przedstawionym poniżej, w tym wykonanie korekty graficznej, stylistycznej i redakcyjnej
- Zapewnienie zdjęć i ilustracji (ok. 50 szt.)
- Skład i opracowanie graficzne.
- Wydruk i dostarczenie egzemplarzy poradników do siedziby Zamawiającego w wersji papierowej i elektronicznej
- Przekazanie praw autorskich do publikacji.
- Przekazanie wersji elektronicznej.
Nr ISBN zostanie nadany przez Zamawiającego.
III.2. Założenia merytoryczne :
- przekazanie wiedzy na temat wyjątkowości i bogactwa różnorodności biologicznej Puszczy Białowieskiej
- przekazanie wiedzy na temat procesów zachodzących w puszczy w zależności od pory roku
- kształtowanie odpowiedzialnego, nieszkodzącego przyrodzie zachowania w trakcie przebywania w puszczy
Poradnik powinien zawierać informacje o charakterze przyrodniczym wyjaśniający społeczeństwu, dlaczego puszcza jest wyjątkowa, w jaki sposób zmienia się życie w Puszczy w zależności od pory roku, w jaki sposób można poznawać tajemnice i uroki puszczy, by nie zakłócać naturalnego rytmu przyrody.
Poradnik powinien być skierowany do osób dorosłych.
Zakres tematyczny:
- Puszcza Białowieska - dlaczego wyjątkowa? - wprowadzenie uwzględniające krótką historię ochrony puszczy, informacje o wyjątkowości:
- bioróżnorodności grzybów
- zbiorowisk roślinnych (wraz z informacją o tych zbiorowiskach, które są najistotniejsze pod względem występującego tam stopnia naturalności, wieku drzewostanu, siedlisk priorytetowych Natura 2000)
- fauny
oraz światowych i europejskich wyróżnieniach Puszczy Białowieskiej - jako wprowadzenie ogólne.
- Społeczno-gospodarcze funkcje puszczy.
W dalszej części Poradnik powinien składać się z 4 części podzielonych na 4 pory roku i oznaczonych jednym typowym kolorem. Każda część zostanie z kolei podzielona na następujące zagadnienia:
- Opis przyrody Puszczy Białowieskiej w danej porze roku - jak zachowuje się roślinność i zwierzęta, jak klimat wpływa na procesy zachodzące w Puszczy Białowieskiej?
- Odkrywać puszczę teraz - co warto zobaczyć i jak to zorganizować?
- Ciekawe urozmaicenie czasu w regionie - wskazanie elementów dziedzictwa kulturowego charakterystycznego dla regionu, w tym kultury prawosławnej, budownictwa drewnianego, krajobrazu kulturowego wsi, rękodzieła, wydarzeń artystycznych, obyczajów. Krótkie opisy zajęć edukacyjnych i stałych imprez odbywających się w regionie w różnych porach roku, szczególnie tych nawiązujących swoją tematyką do przyrody i jej ochrony oraz dziedzictwa kulturowego regionu.
- Rady praktyczne - bezpiecznie i dla człowieka, i dla przyrody.
- Moje wrażenia - miejsce pozostawiające dowolność wykorzystania dla właściciela. Można w nim robić notatki na bieżąco, zrobić szkic, wkleić zdjęcie itp. Ma to być pewnego rodzaju pamiętnik zachęcający do poznawania puszczy w każdej porze roku.
Przedstawione informacje powinny zostać uzupełnione dokumentacją fotograficzną i/lub ilustracjami z regionu Puszczy Białowieskiej. Zamawiający udostępni część zdjęć z zasobów własnego archiwum. Wykonawca zapewni około 50 zdjęć.
III. 3 Założenia graficzne:
- ilość: 3000 szt.
- 60 stron + okładka,
- format B5 składany po dłuższym boku,
- grzbiet klejony,
- papier gramatura 170 g/m2,
- okładka, kreda matowa gramatura 300 g/m2, folia matowa + lakier punktowy UV połysk,
- druk dwustronny, pełno kolorowy CMYK 4+4,
- projekt graficzny powinien zawierać na ostatniej stronie logotypy programów, z których realizowany jest projekt "Puszcza i ludzie" zgodne z Zasadami promocji projektów dla beneficjentów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (dostępnymi na stronie http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/dokumenty/podrecznik-wnioskodawcy-i-beneficjenta-programow-polityki-spojnosci-2014-2020-w-zakresie-informacji-i-promocji/) oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (dostępnymi na stronie: http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/dla-mediow/logotypy/), dane beneficjenta projektu i nazwy wszystkich partnerów projektu
III.4. Forma elektroniczna:
- zapis na płycie CD w formacie umożliwiającym edycję plików spośród podanych: psd, ai, indd
-pliki w formacie PDF odpowiednim do zamieszczenia na stronie internetowej
III.5. Przekazanie praw autorskich do poradnika dla Zamawiającego.
- Autorskie prawa majątkowe wraz z prawami zależnymi do poradnika pn. "Puszcza Białowieska w czterech porach roku" zostają przekazane przez Wykonawcę na Zamawiającego
III.6 Warunki współpracy z Zamawiającym:
- Wykonawca zobowiązuje się do ścisłej współpracy z Zamawiającym w ramach realizacji przedmiotu zamówienia.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do akceptacji, konsultacji lub wskazywania w przedstawianych materiałach elementów wymagających uzupełnienia lub zmian na każdym etapie realizacji przedmiotu zamówienia, a Wykonawca zobowiązuje się do ich niezwłocznego wprowadzenia.
- plan proponowanej części merytorycznej powinien zostać przedstawiony Zamawiającemu do oceny w terminie do 15.02.2018 r.
- pełna część merytoryczna Poradnika powinna zostać przedstawiona Zamawiającemu w terminie do 01.04.2018 r.
Plan oraz pełna część merytoryczna podlegać będą ocenie Rady Programowej projektu "Puszcza i ludzie" (skład Rady znajduje się na stronie projektu: https://puszczailudzie.info/rada-programowa/sklad-rady/), która poprzez Zamawiającego może wnieść uwagi do przestawionej treści.
- Zamawiający ma prawo do zgłaszania uwag do przedstawionych przez Wykonawcę projektów. Zamawiający zastrzega sobie prawo do weryfikacji i żądania modyfikacji zawartości, układu grafiki i treści, kolorystyki itp. Materiałów przeznaczonych do druku. Wykonawca ma obowiązek przyjąć i wprowadzić uwagi Zamawiającego każdorazowo w terminie 3 dni roboczych aż do momentu ostatecznej akceptacji projektu. Uwagi będą przekazywane Wykonawcy pocztą elektroniczną.
- Wykonawca zobowiązuje się do przedstawienia Zamawiającemu wydruku próbnego wymienionych publikacji w terminie 3 dni roboczych od dnia ostatecznej akceptacji projektu graficznego. Zamawiającemu przysługuje prawo zgłaszania uwag do wydruku próbnego, a Wykonawca ma obowiązek je uwzględnić i wprowadzić w ciągu 1 dnia roboczego.
- Po wprowadzeniu wszystkich poprawek Zamawiający dokona ostatecznej akceptacji wydruku próbnego do wykonania druku.
III.7 Zasady dostarczenia:
- Wykonawca zobowiązuje się wykonać druk i dostarczyć przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego: 17-200 Hajnówka, ul. A. Zina 1 w dni robocze w godzinach 7.30 – 15.30 własnym transportem lub transportem za pośrednictwem firmy kurierskiej, na własne ryzyko i na własny koszt
- Wykonawca zobowiązuje się do zapakowania wydawnictw po max. 50 sztuk, w trwałych kartonach/opakowaniach papierowych pakowanych po max. 10 kg.
- Odbiór przedmiotu zamówienia zostanie przeprowadzony na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego.
IV. Termin realizacji zamówienia: do 31.05.2018 r.
V. Warunki udziału:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
2. Posiadanie wiedzy i doświadczenia :
Wykonawca spełni warunek jeśli wykaże, że należycie wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedną publikację o charakterze przyrodniczo - turystycznym (z wyłączeniem: ulotek, cenników produktowych), o wartości co najmniej 15 000 zł brutto (w tym: opracowanie zawartości merytorycznej, wykonanie projektu, składu, opracowania graficznego oraz wydruku) w formie załączonego do oferty wykazu usług (załącznik nr 5) z podaniem nazwy i danych zleceniodawcy, opisem zamówienia, czasem realizacji, kwotą zamówienia oraz załączeniem dowodów, czy usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie np. referencje, rekomendacje podpisane przez Zleceniodawców danych zamówień.
- Dysponowanie potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
Wykonawca spełni warunek jeśli wykaże, że dysponuje osobą/osobami o potwierdzonym wykształceniu przyrodniczym i doświadczeniu przy opracowywaniu części merytorycznej publikacji o charakterze przyrodniczo - turystycznym wykorzystanych w publikacjach typu: książka, broszura, folder, poradnik itp, która/którzy w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, opracował/opracowali co najmniej jednokrotnie część merytoryczną publikacji.
VI. Kryterium oceny ofert i ich znaczenie:
- Cena
- Doświadczenie zawodowe osoby/osób przygotowującej część merytoryczną publikacji
Kryterium: Cena – 70%
Sposób obliczenia:
wartość brutto oferty najtańszej
Wartość punktowa = wartość brutto oferty badanej X 70 %
Kryterium: Doświadczenie zawodowe osoby/osób przygotowującej część merytoryczną publikacji – 30%
Każde doświadczenie wykazane jako opracowanie części merytorycznej publikacji potwierdzone dokumentem informującym o rzetelnym wykonaniu usługi (poza 1 doświadczeniem wymaganym jako warunek udziału w postępowaniu) otrzyma 1 pkt. Wykonawca w ramach kryterium może otrzymać maksymalnie 30 pkt.
Sposób obliczenia:
Doferty
D = ---------------- x 30 %
Dnajwyższe
Oznaczenia:
D - ilość punktów uzyskanych przez ofertę
Doferty – ilość punktów przyznanych ofercie badanej
Dnajwyższe - najwyższa liczba punktów spośród złożonych ofert
Do wykonania usługi zostanie wybrany wykonawca, który otrzyma największą łączną liczbę punktów.
VII. Opis sposobu obliczenia ceny oferty.
Cena oferty powinna być obliczona w złotych polskich z uwzględnieniem ewentualnych upustów, jakie oferent oferuje i należy ją określić w wysokości netto i brutto (z podatkiem od towarów i usług VAT). Kwota ta musi zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zadania niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. Tak wyliczoną cenę netto oraz cenę brutto (z podatkiem VAT) należy wykazać w „Formularzu oferty”, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszych Warunków zamówienia.
VIII. Oferta powinna zawierać:
- Wypełniony „Formularz oferty” - zał. nr 2,
- Oświadczenie dotyczące braku powiązań osobowych lub kapitałowych z beneficjentem projektu Zał. nr 4.
3.Wykaz wykonanych usług- Zał. nr 5
- Wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia - Zał. nr 6
IX. Miejsce oraz termin składania ofert:
Dla ofert pisemnych:
Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego: Powiat Hajnowski, ul. A. Zina 1,
17-200 Hajnówka w pokoju nr 19 (sekretariat) w terminie do dnia 18.01.2018 r.
Dla ofert przesyłanych za pomocą faksu:
Oferty należy przesłać na nr faksu zamawiającego (85) 682 42 20
w terminie do dnia 18.01.2018 r.
Dla ofert przesyłanych za pomocą faksu:
Dla ofert przesyłanych w formie elektronicznej:
Oferty należy przesłać na adres e-mail: lucyna.lewczuk@powiat.hajnowka.pl
w terminie do dnia 18.01.2018 r.
X. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy.
Z oferentem, który złoży najkorzystniejszą ofertę zostanie podpisana umowa, której wzór stanowi załącznik nr 3 do niniejszych Warunków zamówienia.
XI. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych:
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
XII. Załączniki do niniejszych warunków zamówienia stanowią:
- Formularz oferty - zał. nr 2,
- Wzór umowy – zał. nr 3,
- Oświadczenie dotyczące braku powiązań osobowych lub kapitałowych z beneficjentem projektu zał. nr 4.
4.Wykaz wykonanych usług- Zał. nr 5
5.Wykaz osób, którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia - Zał. nr 6
….....…........……………........…………
(podpis osoby upoważnionej)
Zatwierdził:
…............................................................
Starosta /Wicestarosta
Hajnówka, 11.01.2018 r.
Metryka strony